Dunaújváros története az őskortól az 1970-es évekig című állandó kiállítás megújult néprajzi szoba átadó ünnepség

2016. október 3.

2016. október 7. 16 óra 30 perc

Az Intercisa Múzeum tisztelettel meghívja Önt és kedves családját,

Dunaújváros története az őskortól az 1970-es évekig c. állandó kiállítás

megújult néprajzi szoba átadó ünnepségére

Időpont: 2016. október 7. 16:30, I.emelet

Megnyitja: Farkas Lajos igazgató, Vámos Gabriella néprajzos-muzeológus

Az állandó kiállítás megújult néprajzi kiállítótere egy tisztaszoba és egy konyha berendezési tárgyain keresztül próbálja megeleveníteni a 20. század első felének dunapentelei népi kultúráját. Szó sincs arról, hogy az eredeti állandó kiállítás koncepcióját minden részletében elvetettük volna, csupán újragondoltuk. Ez azzal a folyamattal járt együtt, hogy megváltozott a kiállítás mérete, mely lehetőséget ad arra, hogy az egykori pentelei hétköznapokat nagyobb térben mutassuk be. A feliratok, a fotók, a bemutatott tárgyak kiválasztásakor elégedetten vettük tudomásul, hogy lehetőségünk van több témakört, tárgycsoportot bemutatni. Nagy öröm, hogy létrejöhetett egy akkora szabad terület, ahol a jövőbeni múzeumpedagógiai foglalkozások kapnak majd helyet, és megvalósíthatjuk a tárgyközpontú tanulást. Egy olyan időutazásra hívjuk a kedves látogatókat, amely során az idősebbek nosztalgiázhatnak, a fiatalok pedig közelebb kerülhetnek dédszüleik, nagyszüleik tárgyi világához.

Bővebb felvilágosítás kérhető a 25/411-315 és 25/408-970 telefonszámokon, illetve:

E-mail: intercisamuz@gmail.com

Honlap: www.intercisamuzeum.hu

Facebook: Intercisa Múzeum

Támogatók: Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzata, D-online, InfoDunaújváros, Dunaújvárosi Hírlap, Szuperinfó, Rádió24, ArtKalauz, museum.hu