Családi délután az Intercisa Múzeumban

2021. szeptember 20.

2021. október 2. 14 óra

MEGHÍVÓ

Az Intercisa Múzeum szeretettel meghívja Önt és kedves családját a Múzeumok Őszi Fesztiválja keretében megrendezett programjára

Családi délután az Intercisa Múzeumban

2021. október 2-án, szombaton 14:00-18:00 óra között

Helyszín: Intercisa Múzeum, 2400 Dunaújváros, Városháza tér 4.

Programok:

14:00-18:00 óra: Díjmentesen megtekinthető tárlatok:

Múltba ásott város – Dunaújváros a dunaújvárosiak előtt

Dunaújváros története az őskortól az 1970-es évek közepéig

A kőkortól a legújabb korig – Látványtár

14:00- 15:30 óra - Múzeum a város – Séta vezetéssel a régészeti emlékek tanútján. A szakvezetést Buza Andrea régész tartja.

A Római Birodalom a Kr.u.1.század végén hozott létre állandó katonai tábort a város területén. Az Intercisában megtelepülő polgári lakosság jólétét kőből épült házaik, gazdag temetkezéseik mutatják. A tavasztól őszig látogatható Római Kőtár és Romkert (Dunaújváros, Római körút) területén a tábor épületének részletei, különböző építészeti elemek, mérföldkövek és a temetőben előkerült szarkofágok, sírkövek tekinthetők meg. A Kőtár közelében több épület – köztük egy római fürdő –romjai is megtalálhatók.

Gyülekező a múzeum előtt.

(Eső esetén a program elmarad, helyette a Múltba ásott város – Dunaújváros a dunaújvárosiak előtt című időszaki kiállításban Buza Andrea régész tárlatvezetést tart.)

14:00 - 18:00 óra: Őszbúcsúztató játszóház, Kézműves programokkal várjuk az érdeklődő gyerekeket és a szülőket, a múzeum I. emeletén.

14:00 - 18:00 óra: Keresztrejtvény gyerekeknek jutalomcsokiért.

14:30 - 15:30, 16:30-17:30 : A Pincétől a padlásig – Múzeumi kalandozás az Intercisa Múzeumban. A szakvezetést Keszi Tamás régész tartja.

A látogatók elől elzárt múzeumi helyszíneket, ismeretlen múzeumi tevékenységeket, és egyedi tárgyakat láthatnak és ismerhetnek meg a kalandos kedvű felfedezők. Az épületvezetésen a pincétől a padlásig bejárhatják a múzeum összes olyan helyiségét régész vezetésével, amit hagyományos belépőjeggyel máskor nem láthatnának.

Gyülekező a múzeumi porta előtt az aulában.

A rendezvényen való részvétel díjtalan.

Cím: 2400 Dunaújváros, Városháza tér 4.
E-mail: intercisamuz@gmail.com
Web: www.intercisamuzeum.hu

Támogatók:
Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzata, D-online, InfoDunaújváros, Dunaújvárosi Hírlap, Dunaújváros TV, Szuperinfó, Rádió24, ArtKalauz, museum.hu, oszifesztival.hu