Adventi családi délután az Intercisa Múzeumban

című

rendezvényre

2017. december 16-án, szombaton 14:00-18:00 óra között

Helyszín: 2400 Dunaújváros, Városháza tér 4.

14:00 - 18:00 óra Adventi kézműves készülődés: Kézműves programokkal várjuk az érdeklődő gyerekeket és a szülőket.

Földszinten: Gyertyamártás és dekorációkészítés
Az I. emeleten: kiskönyv fűzés, gömb-, angyalka-, csengő-, világító és illatos hófehér csillámos karácsonyfadíszek készítése.

14:00 – 16:00 óra: Újrahasznosított anyagokból készíthetnek karácsonyfadíszeket a néprajzi szoba foglalkoztató terében. (Helyszín: a múzeum I. emeletén)

16:00 - 16:45 : Karácsonynak éjszakáján, Jézus születése napján… Régi és mai karácsonyok című néprajzi interaktív gyermekfoglalkozás
Helyszín: Intercisa Múzeum, I.emelet, néprajzi szoba
Foglalkozás vezető: Balogh Pál Géza, néprajzos-muzeológus
A néprajzi szobában összekeveredtek a régi és mai karácsonyok kellékei. A gyerekekkel közösen szétválogatjuk a tárgyakat, közben pedig megismerkedünk a régi falusi ünnepléssel és a foglalkozás végére saját szokásainkra is egy kicsit más szemmel fogunk nézni.

17:00 - 17:45 : Hej, víg juhászok, csordások című interaktív néprajzi foglalkozás
Helyszín: Intercisa Múzeum, I. emelet, néprajzi szoba
Foglalkozás vezető: Balogh Pál Géza, néprajzos-muzeológus
A karácsonyi ünnepkör egykor az év énekes, leginkább színjátékszerű szokásokkal teli időszaka volt. A néprajzi szobában játékos formában megismerkedünk az egykori dunapentelei betlehemes játékokkal és egyéb dramatikus szokásokkal, és ezt követően összehasonlítjuk őket a bibliai történettel is.

A rendezvény ideje alatt díjmentesen megtekinthető a Dunaújváros története az őskortól az 1970-es évekigcímű állandó kiállítás és az Élet és halál egy bronzkori településen „ című időszaki kiállítás.

A rendezvényen való részvétel díjtalan!

Cím: 2400 Dunaújváros, Városháza tér 4.

E-mail: intercisamuz@gmail.com

Web: www.intercisamuzeum.hu

Támogatók:

Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzata, D+TV, D-online, InfoDunaújváros, Dunaújvárosi Hírlap, D+TV, Szuperinfó, Rádió24, ArtKalauz,museum.hu