Pálinkás Bertalan -Galla Endre festőművész életét és munkásságát bemutató előadás

2017. június 20.

2017. június 28. 17 óra

M E G H Í V Ó

Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzata, a Pentele Baráti Kör és az Intercisa Múzeum és szeretettel meghívja Önt és kedves családját a

Pálinkás Bertalan

Pentele Baráti Kör képviseletében
előadást tart

Galla Endre festőművész életéről és munkásságáról

2017. június 28-án 17 órakor

Helyszín: Intercisa Múzeum, 2400 Dunaújváros, Városháza tér 4., II. emeleti előadóterem

A vendégeket köszönti: Farkas Lajos, múzeumigazgató

Közreműködik : Dunaújvárosi Vegyeskar

Helytörténeti kutatás és feldolgozás eredményeként jött létre előadásunk, mely Galla Endre (1897-1971) festőművész és legendás pedagógus életéről és munkásságáról szól, aki 120 éve ezen a napon született, majd nevelkedett ifjú koráig Dunapentelén. A gazdagon illusztrált, vetítéses előadás páratlan a tekintetben, hogy a kiemelkedő életmű műtermi hagyatékából 258 műalkotásba először lesz alkalom a közönség számára betekinteni, illetve helyi vonatkozásban a festő neveltetéséről, majd pályafutásának alakulásáról minden korábbinál több érdekességet tudunk a közönség elé tárni. A szeptemberre tervezett Galla Endre tárlat előzeteseként alább pár festményt válogattunk.

Galla Endre portré

Galla Endre -Újpesti sziget

Galla Endre - Újpesti-sziget

E-mail: intercisamuz@gmail.com