Dr. Tóth János Attila-Elsüllyedt múlt: víz alatti régészet Magyarországon és az újabb dunaújvárosi felfedezés jelentősége

2016. november 11.

2016. november 18. 17 óra

Az Intercisa Múzeum tisztelettel meghívja Önt és kedves családját,

DR. TÓTH JÁNOS ATTILA

Búvárrégész, az Argonauta Kutatócsoport vezetője

ELSÜLLYEDT MÚLT: VÍZ ALATTI RÉGÉSZET MAGYARORSZÁGON ÉS AZ ÚJABB DUNAÚJVÁROSI FELFEDEZÉS JELENTŐSÉGE

című

előadására

2016. november 18-án, 17 órakor

Helyszín: 2400 Városháza tér 4., Intercisa Múzeum II. emelet előadóterem

Az előadás bemutatja a nagyközönségnek a víz alatti régészeti kutatások területeit, technikáit, fő eredményeit. A folyami régészet egy kevéssé ismert területe a víz alatti régészetnek. A hazai folyókban az elmúlt években számos eredményes kutatás zajlott, a hallgatóság ezekről is hallhat összefoglalót. Természetesen beszámolunk a Dunaújváros előtti Duna-mederben legutóbb előkerült különleges leletekről, illetve a lelőhelyről.

Fotó: Dr. Tóth János Attila

E-mail: intercisamuz@gmail.com

Honlap: www.intercisamuzeum.hu

Támogatók:

Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzata, D-online, InfoDunaújváros, Dunaújvárosi Hírlap, Szuperinfó, Rádió24, ArtKalauz, museum.hu