Kelet Népe'80. A Sebes-Körös partjától az Adler-nyomdáig

időszaki vándorkiállítás megnyitójára

2016. május 9-én 16:00 óra
Helyszín: 2400 Dunaújváros, Városháza tér 4. Intercisa Múzeum földszint

A tárlat Berettyóújfaluról érkezik, a Bihari Múzeum és Sinka István Városi Könyvtár jóvoltából. Dunaújváros a vándorkiállítás utolsó állomása, a tárlaton az érdeklődő Barsi Dénes, Szabó Pál, Sinka István és Adler József életével, valamint a Kelet Népe című folyóirat létrejöttével ismerkedhet meg.

A megnyitó programja:

Farkas Lajos, múzeumigazgató köszöntője
Szémánné Veres Gabriella, irodalmi-muzeológus, Bihari Múzeum és Sinka István Városi Könyvtár, a kiállítás kurátora bemutatja a tárlatot

Oroszi Katrin, Dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskola Szilágyi Erzsébet Tagintézmény 8.e osztályos tanulója, Sinka István:Bihari táj című versét szavalja.

Megtekinthető: 2016. május 9-30. között, keddtől-péntekig 10 -16 óráig.

Elérhetőség:
E-mail: intercisamuz@gmail.com
Honlap: www.intercisamuzeum.hu

Támogatók: Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzata, D-online, InfoDunaújváros, Dunaújvárosi Hírlap, Szuperinfó, Rádió24, ArtKalauz, museum.hu