"Adjon Isten egészséget, Buzát, bort és békességet!” A vukovári magyarok és falvédőik

M E G H Í V Ó

Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzata, a Vukovári Magyarok Egyesülete, és az Intercisa Múzeum,

szeretettel meghívja Önt és kedves családját,

„Adjon Isten egészséget, Buzát, bort és békességet!”

A vukovári magyarok és falvédőik

című

kiállítás ünnepélyes megnyitójára

2018. június 29. PÉNTEK, 17 órakor

Helyszín: 2400 Dunaújváros, Városháza tér 4.,Intercisa Múzeum II. emelet kiállítóterme

A vendégeket köszönti:

Farkas Lajos, az Intercisa Múzeum igazgatója

Beszédet mond a megnyitón:
Jakumetović Rozália, a Vukovári Magyarok Egyesület elnöke

A kiállításon a Vukovár környéki magyarság mutatkozik be a Vukovári Magyarok Egyesület archív fotói és hímzett kézimunkái segítségével. A látogatók megismerkedhetnek a horvátországi magyarság történetével, néprajzával, és megpróbáltatásaival. Falvédőik kapcsán pedig megtudhatjuk, hogyan készültek ezek a mindenki számára ismerős és nosztalgiát keltő tárgyak, honnan erednek a rajtuk látható minták és mit jelentettek egykor készítőik számára, néprajzával, és megpróbáltatásaival. Falvédőik kapcsán pedig megtudhatjuk, hogyan készültek ezek a mindenki számára ismerős és nosztalgiát keltő tárgyak, honnan erednek a rajtuk látható minták és mit jelentettek egykor készítőik számára.

A kiállítás megtekinthető: 2018. június 29. – augusztus 28. között, hétköznap kedd- péntek: 10-16 óráig.

E-mail: intercisamuz@gmail.com

Honlap: www.intercisamuzeum.hu

Facebook: Intercisa Múzeum

Támogatók:

Dunaújváros Megyei Jogú Önkormányzata, D-online, D+TV, InfoDunaújváros, Dunaújvárosi Hírlap, Szuperinfó, Rádió24, ArtKalauz, museum.hu